Ko Tu saki?

Varam mazliet aprunāties?

Kā Tev šķiet- vai ir nepieciešams panākt lielāku Latvijā radītas mūzikas apjomu radiostacijās?

Šādu jautājumu Tev labprāt uzdotu lielākā daļa Latvijas mūziķi, ierakstu kompānijas, skaņu ierakstu studiju pārstāvji, koncertdzīves kūrētāji un daudzi citi mūzikas vidē nodarbinātie. Arī es.

Ne jau pirmo reizi par to iedomājos. Iedomājies- atbrauc Tev draugs no tuvākām vai tālākām ārzemēm, un Tev nav vairs jāsatrūkstās, kad ciemiņš lūdz uzslēgt radio ar vietējo mūziku. Šodien Tu zini, ka tādu atradīsi vienā frekvencē. Un zini, ka negribi, lai tas ir viss, ko no Latvijas mūzikas vari parādīt.

Bet ir jau vēl radio, kas šad tad uzspēlē mūsējos! SWH, nu... nu, ir jau vēl kāds. Dažus gan tikai tīmeklī var atrast.

Zini, ko vēl parasti saka?

Ko tad tām raidstacijām spēlēt! Nav jau tās mūzikas! Un parasti smīn šajā brīdī.

Man arī tā šķiet. Godīgi. Ir, protams, visādi labumi- Manta, Audience Killers, Anete Kozlovska, Mikus Frišfelds. Tie tādi, kas man nav garām paskrējuši. Citiem savukārt- Gacho (pareizi uzrakstīju?), Gustavo (īsto vārdu neriskēju rakstīt), prātnieki, Instrumenti, Sound Poets un nerunājot par dāmām un Lauri.

Un vēl jau ir mūzikas vēsture. Jā, es zinu- nav tāda viennozīmīgi eiropeiska, bet ir mūsējā. Kāda ir. Starp Maestro, Raimondu un Paulu jau vēl tur ir Mielavs, Lūsēns, Pērkons, Marana, K-Remonts, Aurora... un vēl visa mūzika pirms es sāku atšķirt latviešu valodu no citām.

Var jau būt, ka nav tik traki! Ko spēlēt jau atrastos!

Kā Tev šķiet- vai tāds apzināts latviešu mūzikas un Latvijā radītas mūzikas atbalsts izmainītu pašu Latvijā radīto mūziku? Vai redzot iespējas tikt atskaņotiem, rastos tikai vairāk, vai arī kvalitatīvāk? Par to es te sēžu un domāju.

Redz' 11.novembrī būs Latvijas mūzikas diena, kad par šo mēģinās runāt vairāk. Tiks piesaukta Francija, kur visu raidstaciju rotācijās ir noteikts prāvs vietējās mūzikas atskaņojuma procents. Tiks piesauktas citas valstis. Un piemēru piemēri.

Bet mēs varētu paši izdomāt savu stāstu- kā ļaut attīstīties Latvijas mūzikas industrijai, kā panākt, ka spējam radīt vērtīgu pienesumu pasaules kultūrā.

Kā Tev šķiet- mēs varam? 

Publicēja: kk (06/11/2013)