Kārlis Kazāks un Viņa

assets/Uploads/Image/_resampled/SetWidth70-plakats-un-vina.jpg

23. aprīlī mūzikas namā Daile notiks dziesminieka Kārļa Kazāka ceturtā solo albuma prezentācijas koncerts.

Koncertā piedalīsies jau ar dziesmu autoru ilgāku laiku kopā spēlējošie mūziķi- bundzinieks Juris Kroičs, ģitārists Māris Bīmanis, pianiste un dziedātāja Anete Kozlovska, ģitārists un dziesmu producents Gints Sola, un arī jaunā albuma ierakstā piedalījušās- čelliste Undīne Balode, akordeoniste un dziedātāja Liene Dravniece, basģitāriste Maija Ušča un lietuviešu dziedātāja un vijolniece Milda Andrijauskaité. 

“Man katra jauna dziesma ir atklājums. Vispirms pašam sev. Un piedzīvojums, kura nozīmi ne vienmēr spēju aptvert uzreiz- nereti dziesmas no jauna un citādāk iepazīstot ilgi pēc to tapšanas. Man nav viegli pat pašam sev atrast saprotamu skaidrojumu, kādēļ kāda dziesma pēc tās ierašanās izgaist, bet cita sagaida savu ierakstu un meklē ceļu pie klausītājiem. Albums “un Viņa” esmu es pats tagad, šajā brīdī, te- starp cilvēkiem, saviem sapņiem. Es nojaušu, ka klausītājiem, kuri ir sekojuši un piedalījušies manā, jeb mūsu mūzikas pasaulē, jaunās dziesmas nebūs pārsteidzošas, Es neesmu apzināti meklējis sevi man neierastos un jaunos mūzikas žanros. Esmu ļāvies dziesmām un brīnišķīgi muzikāliem cilvēkiem, kurus uzrunāju piedalīties ierakstā”.

Līdz šim Kārlis Kazāks ir izdevis trīs solo dziesmu albumus- “uz manām plaukstām” (2007), “16 stundas” (2011) un “gultnes” (2013). Dziesminieks ir radījis arī divus šūpuļdziesmu albumus bērniem- “Mēness ceļu rādīs miega peles vezumam” (2007), kā arī bērnunamiem un sociālajiem dienestiem, kopā ar citiem sabiedrībā zināmiem tēviem, dāvinājis ierakstu “Tēti dzied šūpuļdziesmas” (2012). Pirms albuma “un Viņa” izdošanas Kārlis Kazāks ir radījis orģinālmūziku Latvijas Leļļu teātra izrādei “Emīls un Berlīnes zēni” (režisors Ģirts Šolis), un izrādei Latvijas Nacionālajā teātrī “Jaunā ārsta piezīmes” (režisori Jānis Vimba un Kaspars Zvīgulis).

“Jau nozīmīgu savas dzīves laiku, atrodoties mūzikas pasaules apritē, es vēljoprojām neesmu iemācījies izbaudīt dziesmu ieraksta procesu. Man vistuvākais un nozīmīgākais mirklis ir dziesmas rašanās brīdis. Par īpašiem brīžiem un piedzīvojumiem man kļūst satikšanās ar klausītāju. Koncertos es izbaudu mirkli, kurā manis dziedātas dziesmas atskan klausītājā. Katrā klausītājā un katru reizi citādāk. Man ir svarīgi, lai klausītājs nav nemainīgs lielums. Lai mēs abpusēji jūtam viens otru. Piedzīvojam sastapšanos. Un man ir vieglāk, ja arī ieraksta process kļūst par piedzīvojumu, gan man, gan visiem, kuri tajā piedalās. Es esmu patiesi pateicīgs visiem, kuri pievieno savas sajūtas albuma ieraksta tapšanā. Es novērtēju un izbaudu katru no jauna radīto skaņu- tās visas papildina manas dziesmas- padara par krāšņākiem stāstiem”.

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

 

Publicēja: kk (05/03/2015)