Es te sēžu un skatos. No aizkrāsnes. Un man ir viegli spriest. No malas, kā nekā. Par Tevi es varu spriest labāk, jo Tu gar krāsni grozies no visām pusēm, kamēr pie spoguļa redzi tikai kapeiku. Ērglis vai ģērbonis paliek neapskatīts.. Un vēl es uzzinu daudz ko par Tevi no citiem, kas pie krāsns sildīdamies pļāpā. Tu esi diezgan apspriests, ja salīdzinu ar citiem šejieniešiem. Un man ir vieglāk spriest par Tevi, izvilkt vidējo aritmētisko.

Tev droši vien nepatiks mans spriedums, jo tajā tiks iekļautas tādas kategorijas kā vecums, ierobežotas intereses un tā tālāk. Visas tās nebūšanas, kuras, vērtējot paši sevi, aizmirstam ieskaitīt, vai nezināmu iemeslu dēļ uzskatām par kaut ko vērtīgu. 

Sākšu ar labo. 

Daudz nekā (viennozīmīgi) laba neatrodu. Nu, ir Tev visi locekļi un ķermeņa daļas tieši tur, kur tām anatomijas zinātnē ir vietas ierādītas. Pie proporcijām var piesieties. Pats zini. 

Par labo. Bērnus Tu esi pamanījies radīt. Tas var tikt pieskaitīts pie labā, bet par vienu Tu pārāk nerūpējies. Par agrās jaunības saniegumu.

Par labo (atgādini, ja atkal novirzos). Tu spēj rūpēties. Piemēram, par suni. Tu esi to pieradinājis klausīt un esi gandarīts. Varbūt, reizēm Tev jāpaseko prioritātēm- divreiz dienā pa četrdesmitpiecām minūtēm, tas ir pusotra stunda nodarbībām ar suni. Cik daudz minūtes bērniem? Diviem šajā mājā un vienam velnsviņuzinakur?

Jā, jā, par labo. Tu centies nedarīt pāri sievai. Nekrāp? Skaidri zini? Un domās? 

Mīli. Visticamāk. Varbūt vairs neatceries tās pirmās sajūtas, un pat ja atceries, tad paļauties uz atmiņu pārlieku nevajag. Pats esi entās reizes pamēģinājis piepušķot kādu stāstu un vēlāk jau svēti ticējis, ka tieši piepušķojums ir bijis pašā pamatā. Tātad, mīli, kā nu māki. No aizkrāsnes diez' cik labi neizskatās. 

Par labo. Tu cents būt veselīgs. Reizi nedēļā futbols (parasti beidzas ar pāris aliņiem) un vienreiz baseins. Baseinā, kopš meita vairs nepiebiedrojās, gan esi pasācis ilgāk pvadīt ar skatieniem pieticīgi segtās zosādas. Estēts, vai ne?

Tu meklē. Tas varētu būt labi. Tik tiešām. Tikai reizēm Tava meklēšana kļūst par apgrūtinājumu citiem. 

Par labo.