Es esmu autors. Kāds jau būs pamanījis, ka ar savu autordarbu reizēm izrīkojos pēc sirds patikas, un šķietami aizskarot savas autora tiesības un intereses. Man labāk patiktu, ja Jūs nebūtu pamanījuši. 

Kāds, ieraudzījis manu vārdu (nupat ievēlētās) Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/ Latvijas Autoru apvienības (lasi AKKA/LAA) padomes sastāvā, rauks pieri un teiks- lai sacer kaut vien’ jēdzīg’ dziesm’, cits cerēs uz revolūciju- jo tagad visi dalīs diskus par brīvu. Kādam būs vienalga, un tādi būs vairākumā. Arī autori. 

Es atļaušos šeit- savā mājas lapā izveidot sadaļu, kurā mēģināšu stāstīt par manu skatījumu uz autortiesību, autoru apvienošanās, pašnoteikšanās jautājumiem. Ko es gribu panākt? Pirmkārt jau atpazīstamību, kā tas skaistais vīrietis, kuram rūp visa pasaule. Vēl es labprāt skaidrošu savu un reizēm visu autoru kopējo skatījumu uz autortiesību jautājumu, uz autoratlīdzību nozīmīgumu jaunrades procesā un daudz ko citu, tostarp piedzīvoto AKKA/LAA un dažādu iestāžu gaiteņos, kuros neizbēgami būs jāiegriežas. Par to prieks. Es centīšos būt saistošs un interesants, kaut acīmredzami (Tu vēl lasi?) tas nebūs viegls uzdevums.

Pirms es pastāstu par vakardienas sēdi, ļauj man uzreiz pateikt, ka nekad te nenonāks informācija, kuru biedrība atzīs par konfidenciālu, jo man interesē AKKA/LAA prestižs, man ir būtiski, lai autori apzinās savas biedrības nozīmi, un turpinot būt demokrātiski dažādi, spēj pieņemt šīs pašas demokrātijas principus- izvērtējot un tālāk skaidrojot organizācijas lēmumus.

Ja esam iepazinušies (visus jautājumus un ieteikumus (kurus gaidīšu visvairāk) lūdzu sūti uz karlis@kazaks.lv), tad pastāstīšu par vakardienu, un kā nonācu līdz brīdim, kad attapos padomē.

Pirms trīs gadiem AKKA/LAA koopsapulci (kas ir padomes vēlētāja) pāršalca negaidīts dumpis. Mūsu (lasi jaunākas paaudzes autoru un izdevēju) sazvērestība neizdevās. Bet mēs panācām kādu nozīmīgu lietu- autoriem sāka interesēt- kas tā AKKA/LAA ir. No šodienas skatu punkta es redzu, ka toreiz rīkojāmies lojāli- zaudējuši cīņu par iespēju iekļūt padomē, nepārstājām būt biedrības biedri- nemēģinājām publiskot autoru nesaskaņas. 

Un pagāja trīs gadi (neticēsi, bet tas ir īss laiks), mēs atkal sanācām biedrības mājvietā Čaka ielā. Šoreiz kopsapulces dalībnieku skaits bija krietni plašāks, kaut, manuprāt, smieklīgi mazs. Zinot, ka neesmu izdarījis ne nieka, lai kaut kā īpaši ietekmētu izmaiņas biedrības padomē, es arī lielas ilūzijas uz iznākumu, kas neatgādinās trīs gadus vecu pieredzi, neloloju. Pavisam personiski, mani pārsteidza līdzšinējās padomes prezidentes Māras Zālītes pirms sapulces privātā vārdu apmaiņā paustais optimisms, par iespējamu padomes sastāva atjauninājumu. Tagad zinu, ka lielu un neatsveramu darbu, uzrunājot rok un popmūzikas autorus, paveica Inese Saulāja no kn3 un Guna Zučika, kuras ieguldījums diemžēl neatnesa pašas pārstāvētas Prāta Vētras skaņu ierakstu kompānijas pārstāvniecību padomē.

Tātad- kas notika balsojumā? Nenoniecinot mūsu pašu nopelnus, un izvirzīto kandidātu vārdu labskanīgumu, balsojuma rezultāts būtu bijis pavisam citāds, ja „ienācējus no ielas” netabalstītu daļa esošas padomes, tostarp no padomes un prezidenta darba aizgājusī Māra Zālīte. Es saskatu lielu mums tagad uzticēto kredītu- īpaši jau no puieredzējušo autoru un tostarp literātu puses. Jaunais AKKA/LAA padomes sastāvs ir šāds- Prezidents un padomes loceklis Valdis Muktupāvels, un astoņi padomes locekļi- (netīšā secībā) Valdis Rūmnieks, Kārlis Lācis, Jānis Holšteins- Upmanis, Inese Paklone, Juris Petraškevičs, Ingus Ulmanis, Lauris Gundars un es.

Bija arī jautri.Par to rūpējās jau zināmi jautrību cēlāji un atradās arī pavisam jauni. Starp citu- sapulces vidū uzdziedājām Daudz laimes jubilāram Andrim Kivičam!